Adnan Oktar’a Sosyal Medya Darbesi

Erzurum’da Van Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na sevk edilen Adnan Oktar, 8 bin 658 yıl hapisle cezalandırılmıştı. Cezaevinde örgütsel faaliyetlerine devam ederek örgütü diri tutmaya çalışan Adnan Oktar soruşturması devam ediyor.

Mynet’te yer alan habere göre mağdur mahkemeye başvurarak örgütün sosyal medya üzerinden faaliyetlerine devam ettiği belirtildi.

“AKIL ALMAZ SALDIRILARI SÜRÜYOR”

Mağdurlar yaptığı açıklamada “Adnan Oktar Organize Suç Örgütü başta mağdur ve müştekiler olmak üzere kamu görevlilerini, basın mensuplarını sindirmek ve gücünü göstermek için sosyal medya platformlarını kullanmaktadır. Bu sebeple örgüte karşı verdiğimiz hukuk mücadelesinde en önemli silahı olan sosyal medya konusunda dönülmez zararların oluşması, mağdurların hayatlarının bitirilme noktasına gelmesi, operasyon ve yargılama aşamalarında yer alan kamu görevlilerinin özel hayatlarına kadar iftira ve yalan beyanlarla sistematik saldırıların devam etmesi, dava dosyasına destek veren basın mensubu ve vatandaşlarla alakalı akılalmaz saldırıların sürekli devam etmesi üzerine İstanbul Adliyesine başvuru yapmış bulunmaktayız” demişti.

300 HESAP KAPATILDI

Mağdurların başvurusunun ardından örgüte yakınlığıyla bilinen 300’e yakın hesap, mahkeme kararıyla kapatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x